WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE

Mimo, iż od otwarcia biblioteki w nowym punkcie minęły już 2 lata nasza placówka nadal budzi spore zainteresowanie        w środowisku, i to nie tylko lokalnym. Co jakiś czas pojawiają się grupy uczniów z nauczycielami, które chcą obejrzeć lokal biblioteki i zapoznać się z jego pracą.

W ostatnim czasie gościliśmy w naszych progach dwie takie grupy. Dnia 17.05.2016r. naszą placówkę odwiedzili uczniowie                      z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach,                   a 10.06.2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2            w Dęblinie.

Nasi goście zwiedzanie biblioteki rozpoczęli od Wypożyczalni dla Dorosłych i Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Następnie udali się na I piętro, gdzie znajduje się Czytelnia z Salą Komputerową i Konferencyjną. Podczas oprowadzania po placówce młodzi ludzie zostali zapoznani z ogólnymi zasadami wypożyczania książek i ich rozmieszczeniem na półkach, poznali najciekawsze pozycje książkowe oraz ofertę kulturalno-edukacyjną kierowaną do ich grupy wiekowej. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji i zadawali mnóstwo ciekawych pytań. Największe zainteresowanie i zaciekawienie na naszych zwiedzających wywarła nasza nowa usługa – zapisywanie i wypożyczanie elektroniczne oraz nowa elektroniczna karta biblioteczna.

Na spotkanie uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 przybyli wyposażeni w transparenty promujące czytanie oraz samodzielnie wykonaną pamiątkowa kartką, którą wręczyli w podziękowaniu za wizytę.

Miłym efektem tych spotkań było wznowienie wypożyczeń przez kilkoro uczniów oraz zapisanie się kilku nowych.