ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W MBP

Tradycyjnie już  kolejny raz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie obchodzono przypadający  na              25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.
    W tym dniu  w naszej placówce  odbyły się  dwa spotkania małych czytelników z Miejskiego Przedszkola Nr 1       w Dęblinie, w których uczestniczyły także małe i duże misie. Do biblioteki przyszły radosne i uśmiechnięte przedszkolaki w dwóch grupach: 5 latki Leśne Ludki i 6 latki Mądre Sówki.
    Zawędrował do nas również biblioteczny miś towarzysząc w zabawie dzieciom, któr
y został przyjęły przez nich bardzo serdecznie . Na spotkaniu przedstawiono historię pierwszego pluszowego misia. Następnie dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek czy filmów . Wykorzystując prezentację multimedialną wyświetlaliśmy slajdy, na których dzieci rozpoznały swoich ulubionych misiowych bohaterów. Zaprezentowane zostały też  książki, które można znaleźć na naszych półkach w bibliotecznym kąciku dla najmłodszych. Nie zabrakło również wspólnych zabaw oraz quizów i zgadywanek.
    Przy dźwiękach piosenek o misiach przedszkolaki bawiły się śpiewając i tańcząc. Dzieci złożyły wszystkim misiom życzenia i odśpiewały chórem „Sto lat”.

Dla wszystkich dzieci przygotowano słodki poczęstunek czyli „małe co nie co”. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz portret misia do pokolorowania. W trakcie wszystkich spotkań było wiele radości i zabawy a nagrodą dla organizatorów był radosny uśmiech przedszkolaków i ich opiekunów.