Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Uniwersytet Trzeciego Wieku

14 marca 2017r. zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące możliwości utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dęblinie.

Spotkanie otworzy Burmistrz Miasta Dęblin – pani Beata Siedlecka.                 W programie wysłuchamy prelekcji dyrektora Muzeum Sił Powietrznych Pawła Pawłowskiego pt „Bliżej muzeum”. Informacje o prowadzeniu edukacji starszych mieszkańców Dęblina w formie Uniwersytetu, przekaże dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dęblinie – dr Dagmara Jarosz. Zaproszeni przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Puław, Kozienic         i Ryk zaprezentują swoje dotychczasowe działania.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zwiedzić wystawę pt „Historia polskich sił powietrznych” w nowej odsłonie.

Uniwersytet Trzeciego Wieku  to najpopularniejsza w ostatnich latach forma edukacji ludzi starszych, istotna i potrzebna z uwagi na zachodzące w świecie zmiany demograficzne i ich konsekwencje. Pierwszy Uniwersytet tego typu powstał we Francji. Utworzył go w 1973 roku profesor nauk społecznych Pierre Vellas. Wkrótce zaczęły powstawać inne uniwersytety we Francji             i w innych krajach Europy i świata. W Polsce pierwszy Uniwersytet powstał    w 1975 roku w Warszawie. Jego pomysłodawczynią była prof. Halina Szwarz. Obecnie w Polsce działa blisko 110 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 25 tysięcy słuchaczy.

Spotkanie będzie również inauguracją nowego cyklu muzealnego BLIŻEJ MUZEUM, przybliżającego działalność muzeów z regionu i z Polski. Kolekcje, projekty badawcze oraz programy upowszechniające prezentować będą dyrektorzy zaproszonych muzeów.

 

                           wtorek, 14.03.2017, godz. 16.00

Muzeum Sił Powietrznych ul. Lotników Polskich 1 - audytorium

                                          Wstęp wolny – Zapraszamy!

 

Informacja dodatkowa: Miasto Dęblin zaprasza uczestników spotkania do skorzystania w dniu 14.03.2017 z bezpłatnej komunikacji miejskiej. Bilety na przejazd dystrybuuje  i szczegółowych informacji udziela Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie ul. Okólna 19.


Licznik odwiedzin: 95969