TRADYCJE I ZWYCZAJE BOŻEGO NARODZENIA

WMBP Filii Wiślana dnia 15.12.2016r. odbyła się lekcja biblioteczna zorganizowana dla klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod wychowawstwem Pani Katarzyny Jaśkowskiej. Uczniowie zapoznali się z pracą biblioteki, zasadami wypożyczania oraz poznali rozmieszczenie księgozbioru i jego przeznaczenie. Potem obejrzeli prezentację pt.: „Tradycje i zwyczaje Bożego Narodzenia”.  Po prezentacji pierwszaki wysłuchały przeczytanego przez bibliotekarkę opowiadania Ireny Landau pt.”Nazywam się Ewa”. Dzieci wykonały również ozdoby choinkowe wykonane          z kartonu i przystroiły nimi choinki. Podczas wykonywania ozdób dzieci słuchały pastorałek i piosenek o zimie. Na zakończenie uczestnicy lekcji bibliotecznej zostały poczęstowane słodyczami,      a Panie bibliotekarki otrzymały od uczniów i ich wychowawczyni życzenia świąteczne oraz książkę pt. „Baśnie z całego świata”.