PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

We wtorek 14 czerwca b.r. gościliśmy 20-osobową grupę 3-latków   z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Dęblinie. Podczas wizyty maluchy dowiedziały się, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Obejrzały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki przeznaczone dla ich wieku oraz pobawiły się zabawkami znajdującymi się kąciku dla maluchów.

Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Mali goście z zainteresowaniem wysłuchali bajek „Czerwony kapturek”, „Urodziny wróżki Wisienki” oraz „Tupcio Chrupcio odwiedza dziadków”. Na zakończenie spotkania Panie przedszkolanki wypożyczyły kilka książeczek do czytania dzieciom w przedszkolu.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale również z obietnicą, że wróci do nas z rodzicem, aby stać się czytelnikiem i korzystać z bogatej oferty książek dla dzieci.