NOWOROCZNE SPOTKANIE

W ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych  12stycznia 2017 r. w Filii Masów odbyło się NOWOROCZNE SPOTKANIE, którego celem była prezentacja dorobku artystycznego środowiska czytelniczego  i szkolnego.

Członkowie DKK przygotowali jasełka wystawione w konwencji teatru kukiełkowego. Przygotowano odpowiednio scenografie             i rekwizyty we współpracy z Panią Anną Szymańską, pod kierunkiem, której dzieci wykonały kukiełki.

Dla wszystkich gości przygotowano okazjonalne życzenia noworoczne:

W NOWYM 2017 ROKU

Niech Wam

Szczęście i zdrowie dotrzymuje kroku.

Gwiazda Betlejemska niech wskazuje drogę

Do tutejszej biblioteki w słotę i pogodę

Z książek się dowiecie o calutkim świecie.

Czasem się popłaczecie, czasem uśmiechnięcie.

I tego uśmiechu

Życzą Wam przyjaciele z klubu DKK, na co dzień i w niedzielę

Wspaniały nastrój i zaproszenie do wspólnego kolędowania nadał występ chóru „Niebiańskie dzieci” prowadzony przez Panią Justynę Zając z ZS Nr 4, wykonując kilka kolęd i pastorałek.

Zamknięciem prezentacji był wiersz Joli Krakowiak, który zachęcał do korzystania z uroków zimy i dobrodziejstw biblioteki.

Spotkanie, które odbyło się w miłej i noworocznej atmosferze, zostało entuzjastycznie przyjęte przez przybyłych gości, wśród których była  Dyrektor MBP Pani Dagmara Jarosz i Pan Andrzej Banaś – Wiceprzewodniczącey Rady Miejskie.

Uczestniczący w imprezie mieli możliwość obejrzenia zdjęć Pani Marioli Krzemińskiej, które tematycznie wiązały się z Dęblinem.

Noworoczne kolędowanie zakończone biesiadą dostarczyło wielu artystycznych wrażeń zarówno wykonawcom jak i zaproszonym gościom.