NASZE MISIE, MIŚKI, MISIACZKI

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych Czytelników ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia MBP Filia Rycice zaprosiła grupę Krasnali i grupę Zuchy – Marynarze z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Dęblinie do wspólnego świętowania. W czasie spotkania dzieci wysłuchały krótkiej historii powstania pluszowego misia oraz obejrzały pokaz slajdów o jednym z najsławniejszych misiów - Kubusiu Puchatku. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie        z odgadywaniem zagadek obrazkowych i słownych o znanych misiach. Pani bibliotekarka powitała dzieci zabawą integracyjną      w kole - „Misiowy uścisk”. Wszystkie dzieci oraz zaproszone panie brały czynny udział w zabawie ruchowo-tanecznej. Najwięcej emocji wzbudził konkurs wyjadania miodu z talerzyków bez użycia rąk, a także rysowania misiów z zamkniętymi oczami przez panie       z przedszkola.  Dzieci doskonale bawiły się i śpiewały przy muzyce,    a na zakończenie zostały obdarowane prezentami w postaci śniadaniówek ze słodką niespodzianką ufundowaną przez właścicieli sklepu „Viola” oraz Dyrektor MBP w Dęblinie. Wspólnie obejrzeliśmy film o przygodach małego obżartuszka Kubusia Puchatka. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały kolorowanki, które będzie można obejrzeć na wystawie w lokalu MBP Filia Rycice.