LEKCJE BIBLIOTECZNE DLA SOS-W W DĘBLINIE

Miejska Biblioteka Publiczna gościła podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie na dwóch spotkaniach, które miały miejsce dnia 20.02. oraz 27.02 2017r.

Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem „W świecie baśni”. Miało ono przybliżyć uczniom, co to jest baśń, z jakich elementów się składa i jaki z niej płynie zawsze morał. Uczestnicy obejrzeli pokaz multimedialny dotyczący baśni oraz projekcję filmów animowanych pt. „Jaś i Małgosia” oraz „Śpiąca królewna” wg. Braci Grimm.

Drugie spotkanie miało charakter lekcji bibliotecznej pt. „Polubić czytanie”. Podopieczni obejrzeli slajd, w którym mogli poznać naszą bibliotekę i jej funkcje oraz slajd dotyczący historii książki od pradziejów do dziś. Dowiedzieli się również, jaka jest droga książki od autora do czytelnika.