FERIE NA RYCICACH – KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO

Tegoroczne ferie obfitowały w różnorodne zajęcia, które rozwijały ale też i bawiły.  Uczestnicy w ramach profilaktyki antyalkoholowej wykonali pokaz multimedialny                      o szkodliwości picia alkoholu, palenia papierosów oraz plakaty antyalkoholowe pod tytułem  „Nie pij - stop dla alkoholu”.

Pani bibliotekarka przeprowadziła z uczestnikami ferii pogadankę    o zdrowym stylu życia i złym wpływie używek na organizm młodego człowieka. Dzieci na zajęciach tworzyły prace plastyczne, uczestniczyli w spotkaniu  z panią z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dęblinie, prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne oraz recytowali wiersze i pięknie malowali. Każde zajęcia kończyły się zabawą i grami edukacyjnymi.

Zakończeniem ferii na Rycicach był bal karnawałowy, podczas którego dzieci wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy strój, uczestniczyły w pokazie magicznych sztuczek,  wykonywanych przez jednego z uczestników, wysłuchały gry na gitarze starszej koleżanki oraz śpiewały i tańczyły przy muzyce.

W ostatnim dniu ferii każde dziecko dostało dyplom oraz drobny upominek. Biblioteka MBP Filia Rycice uczestniczy w Programie MKRPA, dzięki któremu materiały plastyczne, poczęstunek oraz upominki zostały ufundowane przez Miejską  Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dęblinie, która promuje zdrowy styl życia, bez uzależnień.