CZYTANIE PRZY CHOINCE

Dnia 14 grudnia w MBP Filia Wiślana odbyło się „Czytanie przy choince”. W spotkaniu tym udział wzięły dzieci         z Miejskiego Przedszkola Nr 3 mieszczącego się na osiedlu                         15 P.P.Wilków.Wybrane przez bibliotekarza opowiadania czytali zaproszeni na tę okoliczność goście:  piloci ppor Robert Szarek i ppor Mateusz Chalot oraz przedstawiciel straży pożarnej starszy kapitan Jarosław Lasek. Spotkania te odbywają się co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia , a ich ideą jest  promowanie czytania wśród najmłodszych, a jednocześnie jest formą literackiego flash mobu, pokazującego, że czytać można zawsze, wszędzie i o każdej porze. Spotkania w bibliotece i głośne    w nich czytanie ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność czytania dzieciom oraz kontynuowania tej czynności  nawet w chwili kiedy dzieci samodzielnie już czytają. Nie można tego bardziej udowodnić, niż poprzez czytanie książek przez osoby znane, szanowane i wykonujące ciekawe zawody.

Spotkanie w Bibliotece na głośnym czytaniu przy choince odbywało się w miłej, świątecznej i przyjaznej atmosferze.