CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – GŁOŚNE CZYTANIE W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 3 W DĘBLINIE

Akcja ta ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

W dniach 15 i 18 listopada pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia Rycice czytała dzieciom - grupa Krasnale i Zuchy-Marynarze - bajki o przygodach Mamy Mu autorstwa    J. Wieslander  oraz Jak pies         z owieczką  H. Łąckiej. Wszystkie dzieci słuchały z wielką uwagą  i poprawnie odpowiadały na zadane pytania. Było dużo zabawy   i śmiechu. Czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.