Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

BIESIADA LITERACKA W BIBLIOTECE NA MASOWIE

                                „Lato minęło. Już jesień jest

                                          Chmury na niebie i pada deszcz

                                                       Lecz my klubowiczki, członkinie DKK

                                                                   Mamy to w nosie, bo nam w duszach gra…”

 

     27 października br. poezja, proza i muzyka rozbrzmiewały             w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Masów. Odbyła się uczta dla duszy i ciała pod hasłem „Jesień, jesień ach to Ty”
     W imprezie uczestniczyli miłośnicy książek z Dęblina, Gniewoszowa, uczniowie Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego       z opiekunką Panią Agnieszką Przedpełską oraz uczniowie ZSO          w Dęblinie z wicedyrektor Panią Beatą Kursą.

     Członkinie DKK recytowały wiersze swojego autorstwa oraz znanych poetów  i zaśpiewały własną piosenkę o jesieni. Uczniowie OLL zaprezentowali wzruszające opowiadanie Karoliny Stanilewicz „Z życia (nie)szczęśliwego dziecka” inspirowane utworem  „Oskar     i Pani Róża”-Erica-Emmanuela Schmitta. Piotr Ośliźniok zachwycił wszystkich zagranym na skrzypcach  utworem „Do Elizy”. Piotr Niewiadomski, uczeń  ZSO, swą grą na akordeonie wprowadził wszystkich w atmosferę biesiadną a pani z Gniewoszowa zaśpiewała  piosenkę ludową o lotnikach, która przypadła wszystkim do serca.

     Zaprzyjaźniony z biblioteką Pan Wiesław Sienkiewicz  grał na keyboardzie różnorodne utwory biesiadne. Scenografia jesienna wzbogacona została  przez obraz Pani Anny Szymańskiej, dęblińskiej malarki.
     Spotkanie zakończył  poczęstunek, na którym królowała zupa dyniowa, przygotowana przez bibliotekarkę ze Szkoły Podstawowej Nr 4 Panią Elżbietę Bugaj. Słodkości przygotowały klubowiczki        a przepyszny chlebek na zakwasie upiekła Pani Agnieszka Przedpełska.

„ Powtórzmy wspólnie-Wszystkie smutki precz

Nie oglądajmy się z rzewnością wstecz

Bo przyszłość niesie wiele pięknych dni

Więc uwierz proszę-BĘDZIE DOBRZE CI ‘’ -  piosenka DKK Filii Masów

 


Licznik odwiedzin: 96959