BAŚNIOWE ZAKOŃCZENIE WAKACJI

Jest sobotnie, upalne popołudnie, ostatni weekend wakacji. Żar leje się z nieba, żadnej chmurki jak okiem sięgnąć, ochłodę daje tylko woda z fontanny, a na plac przed Urzędem Miasta powoli przybywają dzieci z rodzicami i dziadkami, aby wspólnie z nami bawić się podczas Baśniowego Zakończenia Wakacji. Trudno było wytrzymać w tym upale, więc jedni przychodzili, drudzy odchodzili ale najwytrwalsi byli z nami od początku do końca.

Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Burmistrz Miasta dokonała Pani Anna Wojdyła-Pawlak Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych wspólnie z Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Imprezę poprowadzili i wspólnie z dziećmi bawili się animatorzy Dzikiego RajuCiotka Klotka i Pan Bomba.

Podczas trzygodzinnej imprezy było mnóstwo atrakcji i okazji do wspólnej zabawy rodziców ze swoimi pociechami. Można było wziąć udział w licznych konkursach rysunkowych, sprawnościowych, muzycznych oraz jak to w bibliotece bywa - sprawdzających wiedzę czytelniczą. Można było oddać się w ręce wizażystki i pomalować buzie, zrobić zdjęcia w przebraniach, wyczarować cuda z bibuły, postawić budowle z różnorodnych klocków czy pooglądać książeczki w Czytelni pod chmurką. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko Kiermasz Książek dla Każdego, gdzie za niewielkie pieniążki można było nabyć przepiękne książeczki oraz gry dla dzieci i młodzieży. Można było również odwiedzić nasz kącik – Wymień się książką, gdzie w zamian za swoją przyniesioną książkę można było wziąć inną. Dużą atrakcją było przybycie policjantów w najnowszym samochodzie policyjnym, za kierownicą, którego można było poczuć się, jak prawdziwy policjant i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Panowie policjanci zaprezentowali również urządzenie do pomiaru prędkości tzw. „radar” i rozłożyli małe miasteczko ruchu drogowego.

Atrakcją pikniku było rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego konkursu na Najbardziej oryginalne przebranie baśniowe. Decyzją jury Nagrodę Główną otrzymał KOT W BUTACH, pod przebraniem, którego kryła się dziewczynka - MARTYNA SZKODA z Dęblina. Zwyciężczyni otrzymała ogromnego pluszaka - nagrodę ufundowaną przez Burmistrz Miasta - Panią Beatę Siedlecką, którą w imieniu Włodarza Miasta wręczyła Pani Anna Wojdyła-Pawlak oraz sesję zdjęciową do tygodnika „Twój Głos”, sponsorowaną przez redakcję gazety.

Wyróżnienie w konkursie i nagrodę książkową ufundowaną przez Dyrektor MBP – Jolantę Karwowską, otrzymały MINIONKI, czyli dwie siostrzyczki – Weronika i Milenka Gietka z Dęblina. Pozostali uczestnicy konkursu, którym nie udało się zwyciężyć otrzymali również drobne upominki.

W czasie wspólnej zabawy rozdano mnóstwo nagród, drobnych upominków i balonów. Każdy z uczestników naszych zabaw i konkursów oprócz nagrody otrzymał talon na lody do zrealizowania w lodziarni na ul. Okólnej.

Pomimo upału i palącego słońca zabawa była udana, wszyscy doskonale się bawili a humory i dobry nastrój dopisywał do końca. Mamy nadzieję, że Ci co przyszli miło spędzili z nami to sobotnie popołudnie, a tych co nie było niech żałują. My bawiliśmy się wyśmienicie!

Na zakończenie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji festynu. Dziękujemy Burmistrz Miasta Pani Beacie Siedleckiej za ufundowanie nagrody i pracownikom Urzędu Miasta Dęblin za pomoc przy organizacji, Redakcji „Twojego Głosu” i Panu Tomaszowi Mikuskowi za ufundowanie nagrody i zdjęcia, Komendantowi Markowi Niedbalskiemu i Komisariatowi Policji w Dęblinie za włączenie się do naszej zabawy, Panu Andrzejowi Marciniakowi za kiermasz           i ufundowanie nagród książkowych, Miejskiemu Domowi Kultury za sprzęt muzyczny i nagłaśniający, Zespołowi Szkół Ogólnokształcących za podest i materace oraz Panu Krystianowi Twarowskiemu i Firmie TIT-BIT za sponsoring lodów.

Szczególnie jednak dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli  w naszej zabawie – DZIECIOM, RODZICOM, DZIADKOM, bez obecności, których ta impreza by się nie odbyła oraz animatorom Dzikiego Raju za poprowadzenie imprezy.